SON EKLENENLER

Sadece İsrail değil ki... Hepsinin gözü Anadolu’da

İsrail’in “arzımevut” niyetini açık etmesi Megali İdea, Büyük Ermenistan, Büyük Kürdistan, Çargrad, Doğu Roma gibi Anadolu’yu merkez alan birçok kirli projeyi akıllara getirdi. Uzmanlar “Daima uyanık olmalıyız” dedi.
15 Kasım 2023 07:26

Siyonistler Gazze savaşıyla birlikte “arzımevut” (vadedilmiş topraklar) hayallerini yüksek sesle dillendirmekten çekinmiyor. Yahudi yayılmacılığının işgal haritasında yer alan Anadolu, aynı zamanda Avrupalıların Doğu Roma, Yunanların Megali İdea, Rumların Pontus, Rusların Çargrad, İran’ın Şii Hilali, Ermenilerin Büyük Ermenistan, PKK ve bölücü türevlerin Kürdistan düşü gördüğü topraklar olma özelliği taşıyor. Uzmanlar, bu yüzden Türkiye’nin güçlü kalmaya mecbur olduğunu söylüyor.

HEPSİ İTTİFAK HÂLİNDE

Onlardan biri olan Emekli Tuğgeneral Fahri Erenel, yüzyıl önce verdiğimiz Millî Mücadele’nin iyi okunması gerektiğini belirtti. Erenel “Bir yanda Pontusçuların bitmek bitmeyen tahrikleri. Diğer yanda Kürdistan bölücülüğü ve Ermeni çetelerin kanlı katliamlarına Batı’da başlayan Yunan işgali eklendi. Sevr’le başlayan Anadolu’yu Türksüzleştirme planı için seferber oldular. Ancak başaramadılar. Bu coğrafyada Türk istemiyorlar. Herhangi bir zaaf durumunda iş birliği hâlinde yine saldıracaklar. Yunanistan’ın Ege tahrikleri, Rusya’nın ikide bir depreşen Çargrad hayali ve Batı’nın Ermeni ve Pontus kışkırtıcılığına ek İsrail’in kabaran “arzımevut” iştahına dikkat etmemiz gerekiyor. Bütünm bu gelişmelerin perde gerisinde merkezi bir akıl var. Düşman unsurlar pusuda bekliyor” dedi.

25 MİLYAR DOLARLIK FON

Siyonistlerin, İsrail’in Kıbrıs, Türkiye dâhil bölgedeki yayılmacılığı için yıllık 25 milyar dolarlık özel fon kurduğunu anlatan Fahri Erenel “İsrail bize Irak, Kıbrıs ve Suriye sınırından komşu olmak istiyor. Bu amaçla bazen DEAŞ bazen PKK bazen de Ermeni ya da benzer terör aparatlarını kullanmakta beis görmüyorlar. Yaptığımız Irak ve Suriye harekâtlarıyla bu oyunu büyük ölçüde bozduk. Bundan sonra daha hassas politikalar geliştirerek güçlü bir savunma sanayii ile caydırıcı niteliğimizi artırmamız gerekiyor” değerlendirmesinde bulundu.

İRAN-RUSYA HİÇ VAZGEÇMEDİ

Lübnan’daki otorite boşluğundan yararlanarak bölge ülkelerine nüfuz eden İran da boş durmuyor. Suriye, Irak ve Yemen gibi ülkeleri karıştıran Tahran yönetimi Afrika, Orta Asya ve Balkanlarda da Türkiye’nin karşısında yer alıyor. İran, bu maksatla Ermenistan’a açık destek vermekten çekinmiyor. Tarihçi Prof. Dr. Hakan Kırımlı, İran ve Rusya’nın Anadolu iştahının hep canlı olduğunu ve sadece doğru zaman kolladıklarını belirtti. Özellikle Rusların Çargrad idealinin büyük tehdit olduğuna vurgu yapan Kırımlı “Ruslar İstanbul’u ele geçirip Hristiyan Ortodoks dünyasının başkenti yapmak istiyor. Bu heveslerini hep canlı tuttular. Sürekli fırsat kolluyorlar ve bu konuda arzımevut (vadedilmiş topraklar) kadar tehlike arz ediyorlar” diye konuştu.

YILMAZ BİLGEN

TÜRKİYE GAZETESİ

TÜRKİYE KOLLUK SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER