LİCE ŞEHİTLERİNİN İSİMLERİ! SİVASLI ONUR ALKAN AĞLATTI

Lice şehitlerinin isimleri! Sivaslı Onur Alkan ağlattı

SİVAS AKINCILAR : ONUR ALKAN
Lice'den gelen şehit haberleri 5 ayrı ilde 5 eve ateş düşürdü. Şehitlerin isimleri belli olurken geride bıraktıkları yarım kalmış hikayeleri yürekleri yaktı. Sivas'ın Akıncılar ilçesinden Onur Alkan Lice'de şehit düşenlerden biriydi. Onur Alkan daha 1 ay önce evlenmişti ve sevdiğine doyamadan gitti.

AKINCILAR ŞEHİDİNE AĞLIYOR
Onur Alkan'ın acı haberi ailesine verildiğinde yürekler dağlandı. Akıncılar ilçesindeki şehit evi Türk bayrakları ile kaplanırken uzun yıllar sonra ilk kez şehit veren ilçede haberi olan Onur Alkan'ın evine akın etti.

25 YAŞINDA SEVDİĞİNE DOYAMADAN GİTTİ
Onur Alkan 7 ay önce askerlik mesleğini seçmişti. 25 yaşındaydı ve Gülşah Alkan ile daha yeni evlenmişti. 14 Temmuz'da düğünleri yapıldıktan sonra da yeniden silah başına dönmüştü. Onur Alkan, Ramazan ve Saniye Alkan çiftinin 3 çocuğundan en büyük olandı. Şehit Onur Alkan perşembe günü öğle namazını takiben toprağa verilecek.

DENİZLİ ŞEHİDİ : ÖZKAN BİLGİÇ
Lice'deki çatışmada şehit düşenlerdin biri de Uzman Çavuş Özkan Bilgiç’di. Denizli'nin Pamukkale ilçesi Korucuk Mahallesi’ndeki baba ocağına acı haber ulaştığında yürekler kavruldu. 2 Ekim'de evlenmeye hazırlanan Özkan Bilgiç sevdiğine kavuşamadan şehit oldu.

RESMİ NİKAHI KIYDI DÜĞÜN YAPACAKTI
Oğullarının şehadet haberini alan anne Fatma ve baba Necip Özkan sinir krizi geçirdi. Anne Fatma Bilgiç ağıt yaktı. Şehit Özkan’ın resmi nikah kıydırdığı ve 2 Ekim’de de düğününün olacağı öğrenildi.

  •  

NİŞANLISI KRİZE GİRDİ : GİTTİ ÖZKANIM
Bozkurt ilçesinde oturan şehidin nişanlısı Ayşe Bilgiç, Özkan Bilgiç’in babaevine geldiğinde sinir krizi geçirdi. Nişanlısının annesine sarılan genç kız, “Gitti Özkanım” diyerek ağıt yaktı. Sağlık görevlileri şehidin annesi ve nişanlısını güçlükle sakinleştirdi.

YA ÖLÜM YA ZAFER DEYİP GİTTİ
Şehidin babası Necip Bilgiç oğluyla ilgili şunları anlattı;
- “İki hafta önce buradaydı, izine gelmişti. O gittikten sonra biz eşyalarını aldık, evini döşedik. Ekimin 2’sinde düğünü yapılacaktı. En son annesi konuştu. Sabahtan beri de arıyorum cevap alamıyorum, içimde de sıkıntı vardı. Üç senedir askerdi. 4 ay önce yaralanmıştı, gözüne cam parçası girmişti. 15 günlüğüne izne gelmişti. Ben oğlum gitme dedim. O da dedi ki, 'Olur mu öyle şey, ya ölüm, ya zafer’ dedi, gitti” diye konuştu.

BALIKESİR ŞEHİDİ : ENDER FATİH YILMAZ
Diyarbakır’ın Lice ilçesinde terör örgütü ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Çavuş Ender Fatih Yılmaz'ın acı haberi de Balıkesir'deki ailesine ulaştı.

AİLESİ TARLADA ÖĞRENDİ
27 yaşındaki Jandarma Astsubay Çavuş Ender Fatih Yılmaz'ın acı haberini ailesi tarlada aldı. Şehidin kardeşi Enes Yılmaz acı haberi öğrenince göz yaşlarına boğuldu.

KAHRAMANMARAŞ : UĞUR KARTAL
Lice şehitlerinden bir diğeri de 22 yaşındaki Elbistan’a bağlı Doğan Mahallesi nüfusuna kayıtlı Uzman Çavuş Uğur Kartal'dı.

AİLESİ ACI HABERİ ALDI
Baba Kazım ve anne Fadime Kartal’a oğullarının şehit düştüğünün haberi İlçe Kaymakamı Tuncay Akkoyun, İlçe Jandarma Komutan Vekili Yüzbaşı Sinan Sarıçiçek ve İlçe Emniyet Müdürü Barış Murat Başol tarafından verildi.
Kaymakam Akkoyun, acılı baba Kazım Kartal’ı ve şehidin kardeşlerini teselli etmeye çalıştı. Şehit haberinin verilmesiyle birlikte evden ağıtlar ve feryatlar yükseldi. Mahalle sakinleri, gözü yaşlı ailenin acısını paylaşmak için şehidin evine akın etti.

DAHA EVLENMEMİŞTİ
6 erkek ve 3 de kız kardeşi bulunan şehit Uzman Çavuş Uğur Kartal’ın (22), askerlik hizmetini tamamladıktan sonra Uzman Çavuş olarak TSK’da görev aldığı öğrenildi. 2 ağabeyi de TSK personeli olan şehit Uzman Çavuş Uğur Kartal’ın, 1 yıl önce göreve başladığı ve bekar olduğu bildirildi.

İZMİR ŞEHİDİ : MUSTAFA ESER 
Lice'deki PKK çatışmasında yan yana şehit düşen 5 askerden Mustafa Eser 23 yaşındaydı. Mustafa Eser de uzman çavuş olarak TSK'ya girmişti ve 1 yıldır görev yapıyordu.

  •  

İzmirli Mustafa Eser'in, Torbalı ilçesinde annesi ve kardeşleriyle yaşadığı öğrenildi. Şehidin ailesine acı haber ulaşırken, eve Türk bayrağı asıldı.